Teknoloji Haber ve Bilim Teknik Konuları

Dünyada 3 kopya insan var!Subscribe Subscribe

  • yazar
  • October 12th, 2009
  • Comments Off
Kopyalama yöntemiyle doğurulan 3 bebek doğduğunu bundan 5 yıl önce doktor itiraf etmişti. Çocuklar bugün 9 yaşına ulaşmış;
Dünyada kopya insan yöntemiyle uğraşan ilk doktor olarak tanınan İtalyan Severino Antinori, klonlama (genetik kopyalama) yöntemiyle 3 bebeği dünyaya getirdiklerini, bunların 9 yaşında olduğunu ve Doğu Avrupa’da yaşadıklarını söyledi.

Antinori, İtalya’da yayımlanan Oggi dergisinin yarın yayımlanacak sayısındaki demecinde, “İnsan klonlama tekniğiyle 3 çocuğun doğmasına yardımcı oldum. İkisi erkek, biri kız ve bugün 9 yaşındalar. Sağlıklı doğdular ve şu anki sağlık durumları da çok iyi” ifadesini kullandı.

KOPYA KOYUNDAKİ YÖNTEM KULLANILDI
Severino Antinori, Doğu Avrupa ülkelerinde yaşayan çocukların ailelerinin özel yaşamlarına saygı göstermek zorunda olduğu için ayrıntı veremeyeceğini, ancak İskoç Profesör Ian Wilmut’un ilk kopya hayvan Dolly’yi üretirken kullandığı tekniğin geliştirilmiş halini kullandıklarını belirtti.

5 YIL ÖNCE AÇIKLAMIŞTI
64 yaşındaki Antinori, 5 yıl önce dünyada klonlama yöntemiyle 3 çocuğun dünyaya geldiğini söylemiş, ancak ayrıntı vermemişti.

Severino Antinori, 1994′te 63 yaşındaki bir İtalyan kadının doğum yapmasını sağlayarak üne kavuşmuştu.

Comments are closed.